Můj příběh

Ahoj, vítám Vás na našich stránkách.

Jmenuji se Gabriela,

a jsem máma 2 dětí díky, kterým vznikl projekt Šikovné miminko. Po narození syna jsem se začala věnovat vzdělávání dětí od jejich narození, protože věřím, že správný začátek je základem úspěchu do dalšího života. S postupným vzděláváním a čtením knih o psychomotorickém vývoji miminek mě tato oblast zaujala na tolik, že jsem absolvovala kurz Cvičení miminek v Praze. 

IMG_6155

Jsem učitelka v mateřské škole s více než 10 letou praxí. Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem poslední 3 roky pracovala jako ředitelka v Mateřské škole Sluníčko v Miroslavi. Během mateřské dovolené jsem vystudovala Právnickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně. Jako učitelka jsem chtěla svým dětem dopřát to nejlepší vzdělávání a protože jsem měla nastudovaných plno knih a nevydržím dlouho nic nedělat, rozhodla jsem se založit profil Šikovné miminko, kde jsem začala pro rodiče sdílet tipy na vzdělávání dětí od narození do 6 let věku, postupně tak, jak rostou moje děti. Společně se svými dětmi jsem se začala více zajímat o smysluplné vzdělávací pomůcky pro nejmenší. 

IMG_6154

Když byly dceři 4 měsíce, uviděla jsem tvořivé válečky od firmy Yellow door. Úplně jsem se do nich zamilovala a chtěla je pro svoje děti. Bohužel poslání 4 sad válečků do ČR stálo opravdu příliš mnoho, tak jsem zkusila poptat velkoobchodní cenu. V listopadu jsem si založila živnostenský list, vzala peníze co mi přišly v rámci peněžité podpory v mateřství a udělala první objednávku válečků. Válečky byly hned pryč a tak začal můj obchod Šikovné miminko. Postupně jsem sortiment začala rozšiřovat a tvořit nové obchodní spolupráce. 

IMG_7607

Dnes nabízíme přes 2000 produktů, které neustále rozšiřujeme o kvalitní prvotřídní značkové hračky z různých koutů světa. Naše nabídka obsahuje magnetické stavebnice, výtvarné potřeby pro nejmenší malíře včetně netoxických barev pro děti od 1 roku, dřevěné kostky a stavebnice, figurky zvířat, vzdělávací karty, smyslové tácky a největší sortiment doplňků k smyslovému hraní. Mimo to máme výhradní zastoupení na značku Totli a další úžasné spolupráce se chystají.

IMG_8111

Zaměřujeme se také na výrobu kinetického písku. Jsme největším velkoobchodním výrobcem kinetického písku s největší škálou barev v České republice i na Slovensku. Kinetický písek perfektně drží tvar, ale zároveň protéká mezi prsty, tím je pro děti zajímavý a zabaví je na dlouhé hodiny.

Photoroom_20240702_204804

Snažíme se, aby náš obchod zatěžoval naší planetu co nejméně, proto dbáme na recyklaci. Až 98% obalových materiálů, ve kterých Vám chodí zabalené vaše objednávky jsou krabice a výplně, ve kterých nám přišlo zboží od výrobců hraček nebo je odebíráme od našich spoluobčanů. Možná, že zrovna Vaše objednávka k vám nepřišla zabalená úplně estetiky, za to si můžete být jisti, že naši planetu zatížila minimálně.

IMG_8075

A protože dbáme na ekologii, vznikla myšlenka na výrobu tematických kinetických písků, které budou zdobené vašimi výrobky z pryskyřice a značkovými figurkami od značky Safari Ltd. Chceme ukázat, že jde ozdobit modelíny nebo kinetické písky i jinak - ekologicky, lokálně, vyrobené lidmi v České republice za podpory místních firem. Podpora místních firem u nás není jen fráze. Obaly na naše kinetické písky odebíráme firmy s výrobou v České republice. Směsi na výrobu pryskyřice taktéž odebíráme od českého prodejce.

Photoroom_20240702_205049

Jsem ráda, že si mohu i díky Vám, svým zákazníkům, plnit tento můj sen. Cítím vděčnost a naplnění s každou vaší objednávkou, protože to mi ukazuje, že to co dělám má smysl. 

Do budoucna mám spoustu plánů, ale tím největším snem je otevřít dětské vzdělávací centrum pro děti od 3 měsíců do 6 let věku, kde se budou moci děti kvalitně a bezpečně vzdělávat po boku svých rodičů.

A jestli se mi to splní?.... To ukáže čas.....

IMG_6931